Péreli Zsuzsa gyűjteményes kiállítás nyílik a Tornyai János Múzeumban

Május 28-án, vasárnap 15 órakor  nyílik Péreli Zsuzsa Munkácsy-díjas képzőművész, Érdemes és Kiváló Művész gyűjteményes kiállítása. A tárlatot Dr. Tulassay Tivadar egyetemi tanár, akadémikus nyitja meg. Köszöntőt mond Fertőszögi Péter művészettörténész, a Kovács Gábor Művészeti Alapítvány kuratóriumának elnöke, a kiállítást Kovács Gábor bankár, műgyűjtő, filantróp, a KOGART alapítója méltatja; közreműködik Sáfár Mónika és Tolcsvay László.

A kiállítás Péreli Zsuzsa, a kortárs kárpitművészet megújítójának teljes életművét felöleli, s közel száz műtárgy bemutatásán keresztül vezeti be a látogatót az alkotó egyedi és sokszor műfaji határokat is megbontó kárpitművészetének sokszínű, spirituális világába. A kiállításhoz reprezentatív katalógus és Tolcsvay László Erkel-díjas zenész, zeneszerző, előadóművész által szerkesztett, és Sáfár Mónika Jászai Mari-díjas színművésszel közösen előadott zenei CD is készült, amelyen tíz Péreli Zsuzsa gobelinjei által inspirált dal szerepel.

A tárlat az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatásával, a Kovács Gábor Művészeti Alapítvány, Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Tornyai János Múzeum közös szervezésében jött létre, és 2017. augusztus 20-ig látogatható.