Vásárhely közélete Till Aran kameráján keresztül

Női szemmel, azaz Vásárhely közélete Till Aran kameráján keresztül című előadásra invitálja holnap délután az érdeklődőket Bernátsky Ferenc a Tornyai János Múzeumban. Ez az esemény a Nők a múltból című kiállítás egyik kísérőrendezvénye.

A hagyományos női szerepeket mutatja be a Nők a múltból című kiállítás a Tornyai János Múzeumban. Az itt fellelhető mindennapi tárgyakat, illetve kiegészítőket akár Till Aran is használhatta, aki az 1900 évek közepéig, majd kisebb kihagyás után, 1965-től sikeres fényképészként működött Hódmezővásárhelyen.

-Mindenféleképpen különlegesnek számított, mert Hódmezővásárhelyen ő volt az első nő, aki hosszú éveken keresztül tudta üzemeltetni műtermét. Voltak elődei, akik egy-két éven keresztül próbálkoztak, a 20-as években is volt egy hölgy, illetve tudunk 4-5 másik nőről is, akik kiváltották Vásárhelyen az ipari engedélyüket, azonban nem látjuk nyomát, hogy dolgoztak volna – mondta Bernátsky Ferencs helytörténész.

A szobrászattal is foglalkozó Till Aran profi portréfotósként vált ismerté. A szakma alapjait édesapjától tanulta meg, de munkáiba mindig igyekezett egyéni látásmódot is belecsempészni. Az általa készített fényképeket holnap délután 5 órától Bernátsky Ferenc helytörténész mutatja be a Tornyai János Múzeumban.

Forrás: Vásárhelyi Televízió