Jól halad a Tornyai János Múzeum felújítása

Jól halad a Tornyai János Múzeum felújítása, a látogatóbarát múzeummá alakítása. Mint ismeretes a Tornyai János Múzeum fejlesztése teljes körűen nem fért bele a Tornyai János Kulturális Városrehabilitációs Programba, ezért a komplex látogatóbarát fejlesztéshez a Dél-alföldi Regionális Fejlesztési Program támogatására is pályázott az Önkormányzat.

A pályázat közel 365 millió forintot nyert, amelynek eredményeként a múzeumban számos minőségi szolgáltatás – új fogadóportál, látványraktár, integrált látogatómenedzsment – valósul meg, ezzel is elősegítve a vendégek élménygazdag kiszolgálását. Az építkezés várható befejezése 2012. tavasza. A Dr. Rapcsák András u. 16-18. szám alatt található telekre a Tornyai János Múzeum épületéhez való hozzáépítéssel egy üvegliftes háromszintes interaktív bemutatóhely jön létre mintegy 687m²-en A bővítésként megépülő fogadóépület földszintje előcsarnokként és rendezvénytérként szolgál majd. Az előcsarnokot – a Szegfű utcára nézően- a múzeumi könyvtár zárja olvasóterem és oktató kabinet terek kialakításával. A könyvtárhoz kétszintes könyvraktár és kutatásra alkalmas dolgozóhelyek kapcsolódnak. Az építkezés ütemének közgyűlési beszámolójában az is olvasható, hogy  a meglévő épületek elbontása befejeződött, pince munkagödör kiemelése 2 ütemben megtörtént és mint képeinken is látható a földszintre már felkerült a födém is. A tervek szerint, a pincében a tágas látványraktár is kinyílik az átrium felé, amelyben az eddig a látogatók elől elzárt, kiemelkedő jelentőségű régészeti, néprajzi, képzőművészeti és helytörténeti gyűjteményt helyezik majd el.

Vásárhelyi Hírek – Itthon vagyunk!

2011-07-10