Másfél milliárdból újul meg a múzeum

Javában zajlik az egész városra kiterjedő, a kulturális élet átalakítását célzó `Agóra` program Vásárhelyen. Ennek jelenlegi állását, a munkálatok pillanatnyi fázisát mutatta be pénteken délelőtt Almási István alpolgármester, Nagy Imre a Tornyai János Múzeum igazgatója, és Mucsi László a városfejlesztési iroda irodavezetője.

A mintegy másfél milliárdos beruházás állapotát a szakemberek az egyik kivitelezési helyszín, a Tornyai János Múzeum mögötti építési terület bejárása alkalmával mutatták be. Mint arról már több ízben beszámoltunk, Hódmezővásárhely belvárosa az elkövetkezendő években a kultúra és a kulturális intézményrendszer fejlesztésének jegyében születik újjá. A pályázati beruházás egyik kiemelt eleme a múzeum teljes rekonstrukciója, melynek során megtörténik az intézmény látogatóbarát fejlesztése is. A múzeum új épülettömbökkel bővül, valamint kialakításra kerül egy háromszintes interaktív bemutató komplexum is. Az eddig be nem mutatott páratlan régészeti, néprajzi, képzőművészeti, és helytörténeti gyűjtemény elemeit egy látványteremben lehet megtekinteni. A projektek elkészültével a város művészet iránt érdeklődő polgárai hazai kuriózumnak számító környezetben tehetnek múltbéli sétát, valamint az iskolák számára is tantervi szintű lehetőséget jelenthet az új intézmény. Természetesen a város hírnevét is öregbíti, hiszen várják a távolabbról érkezőket is, mondta el Almási István alpolgármester. Mucsi László a városfejlesztési iroda vezetője hozzátette, jelen pillanatban két munkaterülten folynak munkálatok a múzeum épülete mögött. Mindkét helyen megtörtént a pincetömb kiemelése, zajlik a talajszilárdítás, a másik területen kicsit előrébb járnak, ott már folyik az alap betonozása. A talajszintig folynak nehezebb munkálatok, de a nyár során már az arra járók számára is látványosabbá válik az építkezés, akkor már a tervek szerint a falak, és a szerkezet kivitelezésére kerül sor.

Szombat Mihály

Promenád – a vidék hírportálja