Belső tájak, külső ingerek

A Műértő 2021 április-májusi összevont számában jelent meg Tóth Károly művészettörténész írása a Tornyai János Múzeumban „látható” aktuális képzőművészeti kiállításokról: Szabó Klára Petra Solo, Kármán Dániel Interrealism és Gresa Márton Flash című tárlatairól.

Három fiatal festőművésznek rendezett egyszerre kiállítás a hódmezővásárhelyi Tornyai János Múzeum 2021 tavaszán.[…] Alkotásaikban pedig közös, hogy már mindannyian bravúrosan használják az általuk kialakított, különféle technikai megoldásokat, amelyek egyúttal egyedivé is teszik művészetüket.

[…] Megállni egy pillanatra és elgondolkodni, új életstratégiákat és lehetőségeket keresni

– ezt üzeni Szabó Klára Petra finom megoldásokkal operáló akvarellsorozta. E képek a művészi emlékezés részeivé lesznek, hiszen a négy fal között bezártságból egy korábban meglátogatott helyszín, egy megismert és átélt táj, egy megfigyelt, esetleg fotón is megörökített látvány által előhozott inspirációk hívják életre őket.

[…] Kármán [Dániel] képei általában már valamilyen már létező jelenetet, emberalakokat, aktokat ábrázoló fotók átdolgozásai, melyeket átírnak a felsőbb felületek rétegei.

[…] Gresa [Márton] műveiben erőteljesen megjelenik az egyéni hang keresésének szándéka, amelyet jól jellemez, hogy az utóbbi időben milyen gyorsan tudott előrelépni az új alkotói folyamatok kipróbálásában.

Műértő – 2021. április-május