Több érvényes vezetői pályázat érkezett

Ahogy arról korábban írtunk már, a tervezettnél később, 2022. január 1-jével olvad egybe a Németh László Városi Könyvtár és a Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ, az utóbbi vezetése alatt. Az eredetileg kiírt pályázatra csak egy, a mostanira viszont Szabó János alpolgármester elmondása szerint már több érvényes pályázat is érkezett.

Még augusztusban, rendkívüli közgyűlés keretében határoztak az új, összevont intézmény alapító okiratának módosításáról, ugyanis az az eredetileg tervezett szeptember 1. helyett csak 2022. január 1-jén jön létre. Ezért meg kellett ismételni a Tornyai János Múzeum, Könytvár és Művelődési Központ magasabb vezetői (főigazgatói) pályázatát.

Szabó János alpolgármester a Vásárhelyi TV Időben című műsorában jelentette be, hogy több érvényes pályázat is érkezett a mostani körben. Most már egy szervezeti egységről beszélhetünk, mondta, mert a múlt héten megjött a Csongrád-Csanád Megyei Kormányhivatal engedélye is.

A Vásárhelyi Televízió Időben című műsorában Szabó János, Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város alpolgármestere beszélt a kulturális intézmények összevonásáról, az új közgyűjteményi-közművelődési szervezet főigazgatói pályázatáról (12:50-től)

Az összevonásból, mondta az alpolgármester, ésszerűsítések és sok megtakarítás származtatható, ennek a köz látja a hasznát. Gazdaságosabb lesz az üzemeltetés, ezt remélik. A jelölteket a város vezetése a lehető leghamarabb meg fogja hallgatni.

Vásárhelyi Televízió / Hódpress - 2021. október 28. / november 1.