Létrejött a Tornyai János Múzeum, Könyvtár és Művelődési Központ

2022 január 1-jétől kezdte meg működését Hódmezővásárhely, új integrált kulturális intézménye, a a Tornyai János Múzeum, Könyvtár és Művelődési Központ.

2022 januárjától új intézményi rendszer kezdi meg működését a kulturális szférában Hódmezővásárhelyen. A Tornyai János Múzeum és muzeális kiállítóhelyei, valamint a Bessenyei Ferenc Művelődési Központ mellé a Németh László Városi Könyvtár is csatlakozott. A komplexumnak a főigazgatói feladatait Megyesi Beáta látja el, aki a részegységek eddigi vezetőire és tanácsadóira is számít a jövőben.

Összaparátusi üléssel indult a 2022 esztendő január 3-án a kulturális szférában dolgozók számára Hódmezővásárhelyen. A tavaly novemberben kinevezett Megyesi Beáta főigazgató ugyanis megbeszélésre invitálta munkatársait, ezzel hivatalosan is megkezdte működést a Tornyai János Múzeum, Könyvtár és Művelődési Központ. Az új vezető székhelye a Tornyai János Múzeumban lesz.

Megyesi Beáta elmondta, hogy szándéka szerint megerősíteni próbált mindenkit abban, hogy számíthatnak a szakmai támogatására, a kiteljesedés biztosítására. Hozzátette, azért jött ide, hogy kulturális életet, programokat szervezzen.

Ehhez pedig szerinte az is elengedhetetlen, hogy a munkatársak jól érezzék magukat, mert aztán így lehet jó kapcsolatot kialakítani a közönséggel is. Ezért első lépései egyikeként az érdeklődők igényeinek feltérképezését tartja a főigazgató.

A főigazgató a jövőben is számít a múzeum szakmai tanácsadójának, valamint a könyvtár és a művelődési központ vezetőinek munkájára is. [...].

2022. január 3. - Vásárhelyi Televízió, Hódpress