Kaleidoszkóp a Vásárhelyi Őszi Tárlatok hét évtizedéből

Hetven év százhárom műalkotásának izgalmas együttállása elevenedik meg  - az 1954-ben útjára indult Vásárhelyi Őszi Tárlatok anyagából  - e hét szombatján Hódmezővásárhelyen, az Alföldi Galériában nyíló HETVEN című kiállításon.

Magyarország legnagyobb múltú kiállítássorozatára visszatekintő tárlat a Tornyai János Múzeum képzőművészeti gyűjteményébe bekerült azon műalkotások közül válogat, amelyek az eddig megrendezett hatvankilenc tárlat anyagából kerültek megvásárlásra vagy ajándékozás révén jutottak a kollekcióba. A Nagy Imre művészettörténész által rendezett anyag – nem korlátozódva a fődíjas művészekre és alkotásaikra -  egy olyan pillanatképet kíván felvillantani az elmúlt hét évtizedből, amely a vásárhelyi közgyűjtemény által szervezett egyedi képzőművészeti esemény rendkívüli gazdagságú, festményekben, plasztikákban és grafikákban megtestesülő örökségét hivatott bemutatni.

A HETVEN – Kaleidoszkóp a Vásárhelyi Őszi Tárlatok hét évtizedéből című kiállítás megnyitóján Dr. Márki-Zay Péter, Hódmezővásárhely polgármestere köszönti a megjelenteket március 9-én, szombaton 15 órai kezdettel, a szakmai megnyitót a tárlat kurátora, Nagy Imre ny. múzeumigazgató tartja az Alföldi Galériában. A vernisszázs zenei közreműködője Csák László lesz. A művészetkedvelők június végéig tekinthetik meg a vásárhelyi múzeum több mint száz „őszitárlatos” művét felvonultató anyagát a főtéri kiállítóhely Szőnyi utcai szárnyában.

« » 2024 május