Kurátori tárlatvezetés az egyetemi régészeti kiállításon

A szegedi egyetem régészeti tanszékének kutatási eredményeit bemutató kiállításon tart tárlatvezetést Dr. Pintér-Nagy Katalin egyetemi adjunktus március 24-én, pénteken 17 órai kezdettel a Tornyai János Múzeumban.

A szegedi egyetemen közel egy évszázada képeznek régészhallgatókat. Az egykori Archaeológiai Intézet, a jelenlegi Régészeti Tanszék kiemelt szerepet játszott és játszik 1924-es alapítása óta a dél-alföldi régészeti kutatásokban, amelynek eredményeit egy átfogó kiállítás mutatja be a Tornyai János Múzeumban. E gazdag kulturális örökséget tárlóról tárlóra és tárgyról tárgyra járva ismerhetik meg azok, akik ellátogatnak a március 24-én 17 órakor kezdődő kurátori vezetésre.

A világ régészeti térképeire is felkerült Hódmezővásárhely neve az egyetem legjelentősebb intézeti kutatásának köszönhetően, Banner János kökénydombi ásatásai nyomán. Az akkori városi múzeum régészeti gyűjteménye ezen feltárások több mint harmincezres leletegyütteséből jött létre, és e páratlan késő újkori tárgyak a mai napig „lázban tartják” a Tornyai János Múzeumba betérő kutatókat és látogatókat. A vásárhelyi közgyűjtemény és a Régészeti Tanszék kapcsolata azonban a mai napig élő, Dr. Pintér-Nagy Katalin egyetemi adjunktus pénteki tárlatvezetésén erről is hallhatnak az esemény résztvevői. A programra ellátogatók ekkor vehetik kézbe a múzeum közelmúltban megjelent régészeti kiadványát, a Korok, kultúrák, lelőhelyek sorozat 2023. évi tanulmánykötetét.

A Mit adott Hódmezővásárhely a magyar régészetnek? című kiállítás meghosszabbítva tekinthető meg a Tornyai János Múzeum emeletén, a szervezők további kísérőrendezvényekkel is készülnek a május közepéig látogatható tárlaton.

« » 2024 március