Regisztráció a 68. Vásárhelyi Őszi Tárlatra

A 68. Vásárhelyi Őszi Tárlatra műveket 2022. július 15-től augusztus 7-ig lehet regisztrálni a beadas.oszitarlat.hu oldalon.

2022-ben immár hatvannyolcadik alkalommal rendezi meg a Tornyai János Múzeum a nagymúltú, egyedi karakterű és országos gyűjtőkörű Vásárhelyi Őszi Tárlatot. A kiállítás kurátori feladatait Dr. Pogány Gábor és Képiró Ágnes művészettörténészek látják el.
A 68. Vásárhelyi Őszi Tárlat október elején nyílik meg az Alföldi Galéria földszintjén. A tárlat anyagát  egy szakmai zsűri válogatja, s ez a testület tesz javaslatot a seregszemle megnyitóján kiosztásra kerülő díjakra.
A tárlatra jelentkezni a beadas.oszitarlat.hu-n történő regisztrációval, majd a művek feltöltésével lehet. A budapesti begyűjtés 2022. augusztus 24-én lesz a Műcsarnoknál, Hódmezővásárhelyen augusztus 10-től nyílik lehetőség az alkotások beadására.

A 68. Vásárhelyi Őszi Tárlat menetrendje

A 68. Vásárhelyi Őszi Tárlat kurátorai

• Dr. Pogány Gábor – művészettörténész, a Vásárhelyi Őszi Tárlat címzetes kurátora
  • Képiró Ágnes – művészettörténész, Damjanich János Múzeum; a kiállítás kurátora, zsűrielnök és a tárlat rendezője

Online regisztráció/beadandó művek adatainak feltöltése (2022. július 15. – 2022. augusztus 7.)
Valamennyi, a tárlatra jelentkező művésznek regisztrálni kell a beadas.oszitarlat.hu oldalon. Akik ezt már az előző években megtették, azoknak csak a beadandó művek adatait kell feltölteniük a rendszerbe. Kérjük, ellenőrizze a korábban felvitt regisztrációját – elsődlegesen értesítési elérhetőségeit (cím, e-mail, telefonszám).
A beadandó művekről kérünk fotót is feltölteni, de nem szükséges nyomdai minőségben.
A beadással és a regisztrációval kapcsolatban a Tornyai János Múzeum munkatársai tudnak segítséget nyújtani hétköznapokon 8 és 16 óra között a +36 62 242 224 telefonszámon, illetve az oszitarlat@tjm.hu e-mail címen.

A regisztrált művek beadása
Hódmezővásárhely, Alföldi Galéria
6800 Hódmezővásárhely, Kossuth tér 8.
2022. augusztus 10-től 19-ig
Kizárólag a kiállítóhely nyitva tartási ideje alatt (!), keddtől vasárnapig 10 és 16 óra között van mód a művek átadására a pénztárosoknál.
Kérjük, vegyék figyelembe, hogy az Alföldi Galéria udvara jelenleg parkolóként funkcionál, így a gépkocsival történő beállás nehézségekbe ütközhet, bár igyekszünk a műbeadáshoz parkolóhelyet fenntartani. (Megközelítés a Szőnyi utcai kapun át az udvarra, vagy a főbejáraton keresztül a Kossuth tér felől.)

Budapest, Műcsarnok – gazdasági bejárat
1146 Budapest, Dózsa György út 37.
2022. augusztus 24-én, szerdán 10 órától 14 óráig
Felhívjuk figyelmüket, hogy kizárólag ezen a helyszínen és ezen időintervallumban van mód és lehetőség a művek átadására.

Művek zsűrizése (2022. augusztus 29–31.)
A zsűri tagjai:

• Képiró Ágnes – művészettörténész, Damjanich János Múzeum; a kiállítás kurátora, a zsűri elnöke, tárlat rendezője
  • Dr. habil. Miklós Péter – főigazgató, Tornyai János Múzeum, Könyvtár és Művelődési Központ; címzetes egyetemi tanár, Kodolányi János Egyetem; a szervező intézmény vezetője
  • Barabás Márton Munkácsy-díjas festőművész, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja
  • Dr. Fehér Dávid művészettörténész, kurátor, Szépművészeti Múzeum; a Közép-Európai Művészettörténeti Kutatóintézet igazgatója
  • Kotormán Norbert Munkácsy-díjas és Tornyai-plakettes szobrászművész

A művészek kiértesítése e-mailben történik, a bennmaradt művek listája a www.oszitarlat.hu honlapra kerül ki. (2022. szeptember 5-ig)

Megnyitó: 2022. október 9. (vasárnap) 12:00
Alföldi Galéria, Hódmezővásárhely

Kiállítás időtartama: 2022. október 9. – 2022. december 4.

A kizsűrizett, illetve a kiállított művek visszaadásáról későbbiekben leszünk tájékoztatással.