A 61. Vásárhelyi Őszi Tárlat Rudnay Gyula Művészeti Ösztöndíját elnyert Szabó Klára Petra festőművész egyéni kiállítása.
2015. szeptember 27 - december 6.
„Ha meg akarod találni az univerzum titkait, gondolkodj energiákban, frekvenciákban és rezgésekben!”
Nikola Tesla
Köztudott tény, hogy minden, - beleértve a saját testünket is - különböző frekvenciákon vibráló energiából épül fel.
Vajon a hangfrekvenciák is hatnak ránk? Minden bizonnyal. A frekvenciák ugyanúgy hatással vannak egymásra is, mint amikor a különböző összetevőket összekeverjük a főzés során, így befolyásolva az ételek ízét. A rezgések mindennapi életünkre gyakorolt hatását többek között különböző kísérletekkel legjobban talán a vízzel kapcsolatos kísérletek és kutatások igazolták.
A projekt ott kezdődik ahol ezek a kutatások és a különböző elméletek találkoznak.
A negatív (sértő vagy bántó) szavaknak például más a rezgése, mint a jó (dicsérő, kedves) szavaknak. Ez talán a víz fagyásánál is láthatóvá válik. A kristályosodás szintén más, ha különböző minőségű vizet használunk, mint például az esőből, tóból, folyóból vagy csapból származó víz. A körülményektől függően így nagyon sok a lehetősége és kombinációja szolgálhat bizonyítékul vagy cáfolatul a témának.
Amikor a víz megfagy, (állaga megváltozik), a kristályok szerkezete láthatóvá válik. Jégvirág például akkor jön létre, amikor egy helyiség meleg levegője az ablaküveghez áramolva lehűl, a hőmérséklet csökkenésével azonban a levegő nedvességfelvevő képessége is csökken.
Az a vízgőzmennyiség, melyet a levegő már nem képes felvenni, az ablaküvegen reszublimálódik, azaz megfagy és jégkristályokat képez. A projekt egyik célja az, hogy szemléltesse ezt a jelenséget, a kristályokat pedig rögzítése vizuális eszközökkel a papíron.
A kiállításon az eddigi – különböző helyszíneken készített – munkák láthatóak.
Szabó Klára Petra vizsgálatainak fókuszába belekerült még néhány tudományos és áltudományos megfigyelés is, mint például Dr. Masaru Emoto víz kristályokkal kapcsolatos kísérletei.
Jégvirágok – Szabó Klára Petra képzőművész kiállítása
2015. szeptember 27 - december 6.
Hódmezővásárhely, Tornyai János Múzeum
A kiállítást rendezte: Szabó Klára Petra és Szvet Tamás
Tornyai János Múzeum | |
6800 Hódmezővásárhely, Dr. Rapcsák András út 16-18. | |
Telefon: | +36 62 242 224 |
E-mail: | tjm@tjm.hu |
Térkép: | ![]() |